GÜNEŞ SONRASI BAKIM MERHEMİ

Kategori: BLOG, güzellik, kişisel bakım | 0

Bu yazımızda, uzun zamandır takipçilerimize sunduğumuz Güneş Sonrası Bakım Merhemi’nin nasıl hazırlandığından bahsedeceğiz. Öncelikle, içeriğindeki yağlarda bulunan zengin yağ asitleri ve vitaminlerle, güneşten korunmada, cilt bakımı için tamamlayıcı bir ürün olarak tasarladığımız güneş sonrası bakım merhemini biraz tanıyalım.

Bu ürünü tasarlarlarken, yazın güneşe maruz kalarak kuruyan ve yıpranan ciltlerin onarımına yardımcı olacak bir çözüm üretmeyi hedeflemiştik. Özellikle yazın ihtiyaç duyulabilecek bir ürün olacağı için gün ışığında kullanılması sakıncalı olan yağlardan uzak durmayı tercih ettik.

Tarifini paylaşacağımız güneş sonrası bakım merhemi, özellikle güneşten korunmayı ihmal ettiğimizde ciltte oluşan kaşıntı ve yanmaları en aza indirmeyi vaat ediyor. Siz yine de güneşten korunmayı ihmal etmeyin. Güneş Işınları Ve Güneşin Zararlı Etkilerinden Korunma başlıklı yazımıza göz gezdirerek güneşten nasıl ve neden korunmamız gerektiği hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Güneşten korunmayı ihmal etmeyenlerimiz de bu ürüne şans verebilirler. Ciltte bıraktığı yumuşacık his ve hoş kokusuyla, nemlendirici cilt besini olarak da dört mevsim kullanılmaya uygun bir ürün.

Güneş Sonrası Bakım Merhemi İçin Malzemeler

Susam yağı                         11 ml

Kayısı çekirdeği yağı           11 ml

Üzüm çekirdeği yağı            11 ml

Avokado yağı                       11 ml

Aloe vera yağı                      2 ml

Hindistan cevizi yağı            14 ml

Lavanta uçucu yağı              30-35 damla

 

Doğal kıvam arttırıcı        Balmumu:7 g /Ayçiçek mumu:17,5 g /Candellila: 3,5 g

Hazırlanışı

  • İlk kez evde merhem hazırlayacaksanız, Evde Merhem Hazırlamak Hakkında Temel Bilgiler yazımızı okuyarak başlamanızı öneririz.
  • Kullanmak istediğiniz kıvam arttırıcıyı seçin ve bir kaba belirtilen miktarda koyarak benmari usulü eritin.
  • Susam, kayısı çekirdeği, üzüm çekirdeği, avokado, aloe vera ve Hindistan cevizi yağlarını ekleyip homojen bir sıvı elde edene kadar karıştırın.
  • Elde ettiğiniz karışımı ocaktan alın ve biraz ılınması için bekleyin. Ancak malzemenin katılaşmamasına dikkat edin.
  • Hafif soğuyan karışıma lavanta uçucu yağını ekleyin ve homojen bir şekilde dağılması için karıştırın.
  • Elde ettiğiniz ürünü, saklayacağınız uygun bir kavanoza alın ve soğumaya bırakın.

Ürününüzü 6 ay oda sıcaklığında saklayabilirsiniz.

Kullanım Şekli 

İçeriğinde fotosensitif yağlar bulunmayan bu ürünü dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Temiz cilde, ihtiyaç duyulan sıklıkta uygulayabilirsiniz.