Yaşlanma Karşıtı Hücre Yenileyici Serum Tarifi

Kategori: BLOG, cilt bakımı, güzellik | 0

Bu yazımızda, takipçilerimizin merakla beklediği yaşlanma karşıtı hücre yenileyici serum tarifimizi paylaşacağız. Günlük cilt bakım rutininizin nemlendirme aşamasında, özellikle gece bakımında kullanılmaya uygun bir ürün. Yaşlanma karşıtı hücre yenileyici serum, yirmi yaş üstü kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği ve tüm cilt tiplerine uygun olacak şekilde tasarlandı.

İçerdiği yağlar nedeniyle antioksidan etkili bir üründür. Zengin amino asit, vitamin ve mineraller ile hücre yenilenmesini destekler ve yaşlanma etkilerini geciktirmeyi hedefler. Cildin aydınlık ve canlı bir görünüme kavuşmasını, devamlı kullanımda ince çizgilerden açılmasını sağlar. Cildi besler, canlandırır ve toparlar.

Tarifimize geçmeden önce ürünümüzün içerdiği yağları biraz tanıyalım:

 • CEVİZ YAĞI: En yüksek değerde Omega 3 ve 6 (yani linoleik asit ve alfa lipoik asit = F vitamine) sahip 3 yağdan biridir. %65 in üzerinde linoleik asit içerdiği için cildi tarafından kolayca emilir. Zengin esansiyel yağ asitleri sayesinde cildin yenilenmesinde ve kırışıklıklarda etkilidir. A,E,B1,B2 ve C vitaminlerini içerir.
 • HODAN YAĞI: Gamma linoleik asit (GLA), alfa lipoik asit ve linoleik asit bakımından zengindir. Cilt tarafında çabuk emilir. Kırışıklık karşıtıdır.
 • KUŞBURNU ÇEKİRDEĞİ YAĞI: A vitaminin asit formunu (ATRA) içermektedir. Mimik çizgileri ve kırışıklıklarda içeriğindeki F vitamini ile hücre zarı ve doku yenilenmesi sağlar. Ayrıca içerdiği C ve E vitaminleri sayesinde cildi besler, canlandırır.
 • AT KESTANESİ YAĞI: Kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Hücre yenilenmesinin hızlanmasına yardımcıdır.
 • NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI: Omega 5 (punisik asit) ve esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir. Antioksidandır. Cildi yeniler, canlandırır.
 • KENEVİR TOHUMU YAĞI: GLA zenginidir. A vitamininden zengindir. Mineral, potasyum, lif ve proteiniçerir. Hasar görmüş cildi onarır, nemi tutar, cilt yaşlanma etkilerini yavaşlatır. Cildi pürüzsüz ve yumuşak yapar.
 • KARAKAFES OTU YAĞI: Doğal bir hücre yenileyici olan allantoin içermektedir. Yeni cilt hücrelerinin büyümesini destekler, hassas cildi daha dirençli hale getirir. Gençleştirici, nemlendirici, iyileşici etkilere sahiptir. Kırışıkları hafifletir ve cilt elastikiyetini arttırır.
 • ASPİR YAĞI: K vitamini açısından zengindir. %81 Omega 6 yağ asidi içerir ve iyi bir F vitamini kaynağıdır. Cildi dengeleyici, kırışıklık karşıtıdır.
 • AYNISEFA YAĞI: Kuru ve çatlak ciltleri onarır, sorunlu bölgelerde sağlıklı yeni dokuların büyümesini destekler, cildi güçlendirir.
 • ESANSİYEL YAĞLAR (ITIR, PALMAROSA VE SEDİR): Cildi uyaran, antioksidan etkili yağlardır. Cilt sıkılaştırıcı, toparlayıcı ve yenileyicidirler.

Malzemeler

Ceviz yağı                                       3 ml

Hodan yağı                                     3 ml

Kuşburnu çekirdeği yağı                 2 ml

Nar çekirdeği yağı                           5 ml

Kenevir tohumu yağı                       4 ml

At kestanesi yağı                             2 ml

Karakafes otu yağı                          2 ml

Aspir yağı                                        4 ml

Aynısefa yağı                                  5 ml

Itır uçucu yağı                                 9 damla

Palmarosa uçucu yağı                    7 damla

Sedir uçucu yağı                             4 damla

Hazırlanışı

 • Ceviz, hodan, kuşburnu çekirdeği, nar çekirdeği, kenevir tohumu, at kestanesi, karakafes otu, aspir ve aynısefa yağlarını, karıştırma kasenize alın.
 • Itır, palmarosa ve sedir uçucu yağlarını ekleyin ve karıştırın.
 • Karışımınızı koyu renkli damlalıklı (kullanım kolaylığı açısından öneriyoruz) şişede saklayın.
 • Hazırladığınız yaşlanma karşıtı hücre yenileyici serumu 6 ay boyunca oda sıcaklığında kullanabilirsiniz.

Kullanım Önerisi

Temiz cilde uygulayın. Üründen 3-4 damla kadar alın ve yer çekiminin aksi yönde masaj yaparak yüz ve boyun bölgenize uygulayın. Nem ihtiyacınızın daha fazla olduğunu düşünüyorsanız aynı işlemi sabahları da tekrarlayın. Ürün 1 saat içinde cildiniz tarafından emilecektir, durulamayın.