ÇATLAK SELÜLİT MERHEMİ

Kategori: BLOG, cilt bakımı, güzellik | 0

Bu yazımızda, takipçilerimizle uzun süredir paylaştığımız ve olumlu geri bildirimler aldığımız bir ürünü, çatlak selülit merhemini ele alacağız.

Biz bu ürünü çatlak ve selülit sorunlarının tedavisinde yardımcı ürün olarak tasarladık. Sorunlu bölgedeki hücreleri yenileyen,  kan akışını hızlandırarak cildi yapılandıran ve cilt elastikiyetini arttıran bir ürün elde etmeyi hedefledik. Ve istedik ki, bu ürün hem çatlak ve selülit oluşunu önleme de hem de oluşmuş olanların artmasını önlemeye yardımcı olsun.

Tarifimize geçmeden önce, hazırlayacağınız bu ürünün çatlak ve selülit sorunlarında tek başına mucizeler yaratmasını beklemememiz gerektiğini hatırlatalım. Çatlak ve selülit oluşumunu önlemek ya da oluşmuş olanların azalmasını sağlamak için yalnızca bir merhem kullanmak ne yazık ki yeterli değil. Çatlak Ve Selülit Bakımı Ve Doğal Yöntemler başlıklı yazımızda, çatlak nedir, selülit nedir, tedavisi mümkün müdür, çatlak ve selülit önleyici doğal bakımlar nelerdir gibi sorulara yanıt vermeye çalışmıştık. Eğer gerçekten fark yaratan sonuçlar istiyorsanız bu yazımıza göz atmanızı ve önerileri mümkün olduğunca hayatınıza katmanızı kuvvetle öneririz.

Çatlak Selülit Merhemi İçin Malzemeler

Karite Yağı (shea butter)            4 g

Kakao Yağı                                 14 g

Hindistan cevizi Yağı                  8 ml

Susam Yağı                                10 ml

Devedikeni Yağı                         10 ml

Buğday rüşeymi yağı                  5 ml

Ölmez çiçek Yağı                        14 ml

Aynısefa Yağı                             15 ml

Aloe vera Yağı                            14 ml

Havuç tohumu Yağı                    10 ml

Papatya Yağı                              6 ml

Portakal uçucu yağı                    1 ml

Biberiye uçucu yağı                    1 ml

Limon uçucu yağı                       1 ml

Ardıç uçucu yağı                         0,5 ml

Doğal kıvam arttırıcı        Balmumu: 8 g /Ayçiçek mumu: 28 g /Candellila: 4 g

Yapılışı

Ürünü hazırlamaya başlamadan önce, eğer tariflerimize aşina değilseniz, merhem yaparken dikkat etmeniz gerekecek birkaç konuya ve püf noktasına değindiğimiz Evde Merhem Yapımı Hakkında Temel Bilgiler başlıklı yazımızı okumanızın faydalı olacağını hatırlatalım

  • Kullanmak istediğiniz kıvam arttırıcıyı (balmumu, Ayçiçek mumu, candelilla mumu seçeneklerinden yalnızca bir tanesini kullanmalısınız) seçin. Seçtiğiniz kıvam arttırıcıyı kakao ve karite (shea butter) ile birlikte benmari usulü eritin.
  • Eriyen karışıma Hindistan cevizi, susam, devedikeni, buğday rüşeymi, ölmez çiçek, aynısefa, aloe vera, havuç tohumu ve papatya yağlarını ekleyin. Homojen bir kıvam elde etmek için karıştırın.
  • Karışımı ocaktan alın. Karışımınız biraz soğuyunca portakal, biberiye, limon ve ardıç uçucu yağlarını ekleyin.
  • Hazırladığınız ürünü saklayacağınız uygun bir kavanoza alarak hızlıca soğuması için buzdolabına koyun.

Soğuduktan sonra ürününüzü 6 ay oda sıcaklığında kullanabilirsiniz.

Kullanım Şekli

Banyo sonrası gözenekler açıkken, sorunlu bölgeye hafif masaj ile uygulayın. Günde iki defa uygulama yapmak etkiyi arttıracaktır. Devamlı kullanım daha iyi sonuç almanızı sağlar.

Hazırladığınız ürün fotosensitif yağlar içerdiğinden, kullandıktan sonra 4 saat gün ışığı ile doğrudan temas etmekten kaçının.