HAMİLELER İÇİN ÇATLAK-SELÜLİT ÖNLEYİCİ SERUM TARİFİ

Kategori: anne ve bebek, BLOG, güzellik | 0

Hamilelikte cildimizde meydana gelen ve biz kadınları cildimiz ile ilgili en çok düşündüren sorunlardan biri bu süreçte oluşacak çatlaklar ve selülitler. Hamileler için çatlak-selülit önleyici serum, anne adaylarının bu dönem boyunca kullanabilmesi ve çatlak ve selülit oluşumunu en aza indirmek hedefiyle tasarlandı. Çatlak Ve Selülit Bakımı Ve Doğal Yöntemler yazımızda uzun uzun ele aldık ancak, hiç bir bakım ürününün tek başına çatlak ve selülit sorunlarına çözüm olmayacağını burada bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Eğer henüz okumadıysanız ve çatlak-selülit sorunlarıyla mücadele etmekte kararlıysanız Çatlak Ve Selülit Bakımı Ve Doğal Yöntemler yazımızı okumanızı kuvvetle öneririz.

Malzemelerimize geçmeden önce hatırlatmak istediğimiz bir konu da hamilelikte bitkisel yağlar kullanırken mutlaka dikkatli olunması gerektiği. hamileler için çatlak-selülit önleyici serumu, daha önce Hamilelik ve Cilt Bakımı yazımızda da sıraladığımız, hamileliğin tüm evrelerinde kullanımı güvenli kabul edilen yağları kullanarak tasarladık. Ancak yine de tarifi uygulamadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

 

Hamileler için Çatlak-Selülit Önleyici Serum için Malzemeler

Susam  yağı                          30 ml

Kayısı çekirdeği yağı             25 ml

Tatlı badem yağı                    15 ml

Aloe vera yağı                       10 ml

Aynısefa yağı                        10 ml

Kuşburnu çekirdeği yağı       10 ml

Pirinç kepeği yağı                  8 ml

Buğday rüşeymi yağı             5 ml

Greyfurt çekirdeği yağı          5 ml

Limon uçucu yağı                  10 damla

Portakal uçucu yağı               15 damla

Hazırlanışı

Hazırlayacağımız hamileler için çatlak-selülit serumu için 120 mililitrelik bir saklama kabına ihtiyacımız olacak. Seçeceğiniz saklama kabının, uçucu yağlar ile etkileşime girmeyen ve sıkıca kapanarak uçucu yağların üründen ayrılmamasına imkan vermeyen türden olmasına dikkat ettiğiniz sürece dilediğiniz herhangi bir kabı kullanabilirsiniz.

  • Önce sabit yağları, ardından uçucu yağları teker teker saklama kabına koyun.
  • Saklama kabınızın kapağını sıkıca kapatıp kuvvetlice sallayın.

Hazırladığınız ürünü 6 ay boyunca kullanabilirsiniz.

Kullanım Önerisi

Sorunlu bölgeye hafif masaj ile uygulayın. Banyo sonrası gözenekler açıkken ve günde iki defa uygulama yapmak etkiyi arttıracaktır. Devamlı kullanım daha iyi sonuç almanızı sağlar. Ürünü gündüz kullanmak isterseniz, ürünü uyguladıktan sonra 4 saat güneş ışığı ile direk temastan kaçının.